تبلیغات
(ژئوماتیک (مرجع مهندسی عمران و نقشه برداری - نشست اعضای كمیسیون معین با موضوع ساماندهی تعرفه خدمات نقشه برداری و تهیه NSDI


جلسه کمیسیون معین سوم تیرماه با حضور اعضاء در سازمان نقشه برداری تشگیل گردید،موضوعات درباره دو طرح پیش نویس مصوبه شورای عالی نقشه برداری با عناوین  "ساماندهی تعرفه خدمات نقشه برداری "و تهیه" NSDI " بود.

در آغاز این جلسه دکتر آزموده اردلان در خصوص طرح پیشنهادی مربوط به روند اجرایی NSDIاظهار داشت: هدف از این مصوبه، شناساندن اهمیت جایگاه NSDI در بین دستگاه های اجرایی می باشد، چرا که راه اندازی آن مستلزم یک همت ملی است.

وی با تأکید بر لزوم هماهنگی و همکاری های لازم بین دستگاه ها در جهت اعتلای NSDI افزود: ایجاد و مدیریت زیر ساخت داده های مکانی توسط سازمان نقشه برداری کشور، رویدادی است که برای ارتقای اطلاعات مکان محور در کشور بسیار ضروری است.
دکتر اردلان در ادامه بیان کرد: بر اساس وظایف ذاتی و تخصصی شورا که دربرگیرنده امور مرتبط با جنبه‌های مختلف مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی است، دبیرخانه شورای عالی نقشه برداریپیشنهاد دارد، با تأیید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور،تفویض امور مربوط به راهبری و هماهنگی زیرساخت ملی داده مکانی را بر عهده بگیرد که در جلسه آتی شورای عالی نقشه برداری این موضوع پیگیری خواهد شد.

از دیگر مباحث مطرح شده از سوی دکتر اردلان، دغدغه های بخش خصوصی درباره تعرفه های خدمات نقشه برداری بود.

دکتر اردلان در این‏باره گفت: با توجه به نگرانی های نقشه برداران بخش خصوصی به دلیل نابسامانی هزینه های نقشه برداری، شورای عالی نقشه برداری باید در بازه زمانی دو ماهه،آیین‌نامه اجرایی تدوین تعرفه خدمات نقشه‌برداری را تهیه و اجرای آن را مدیریت نماید.

در ادامه این نشست اعضای کمیسیون معین که نماینده وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی هستند درباره مراحل، زمان بندی و پرسش نامه چشم انداز صنعت نقشه برداری گفت و گو و تبادل نظر کردند.طبقه بندی: اخبار،
برچسب ها: ساماندهی تعرفه خدمات نقشه برداری، ساماندهی، ساماندهی تعرفه، ساماندهی تعرفه خدمات، تعرفه خدمات نقشه برداری، نقشه برداری،
منبع: سازمان نقشه برداری کشور

تاریخ : 1394/04/14 | 11:42 | نویسنده : رضا الیمبدی | نظرات
کسب درآمد