تبلیغات
(ژئوماتیک (مرجع مهندسی عمران و نقشه برداری - سی و سومین گردهمایی ملی علوم زمین
سی و سومین گردهمایی ملی علوم‌زمین در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و با حضور دکتر آزموده اردلان رئیس سازمان نقشه برداری کشور و مهندس کره ای رئیس سازمان زمین شناسی و دیگر مسئولین این حوزه برگزار شد.

دکتر آزموده اردلان در مراسم افتتاحیه سى و سومین گردهمایى ملى علوم‌زمین در سخنرانى خود به نقش مهم مهندسین نقشه بردار اشاره کرد و اظهار داشت: مهندسین نقشه­ بردار  به­ عنوان متخصصین تعیین موقعیت و هندسه از دیرباز نقشی کلیدی در تمدن و بکارگیری منابع زمین داشته ­اند.
وی افزود: این توانمندی ریشه در ارتباط بین زمان، مکان و گرانش داشته که بدین طریق مهندسین نقشه­ برداری را تبدیل به متخصصین بکارگیری اطلاع گرانشی در جهت تعیین انحنا فضا در حیطه ­ی نسبیت عام ساخته است.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور در سخنرانی خود درباره فواید ناشی از توانمندی علم نقشه برداری در اکتشافات و مدیریت منابع آبی سطحی و زیرسطحی صحبت نمود.

همچنین بکارگیری توان هندسی در تعیین سطح و حجم منابع آب سطحی، کشف منابع آب زیرزمینی از طریق حل معکوس مسئله­ گرانی­سنجی انتقال آب­های سطحی با بکارگیری نیروی گرانی از موضوعات دیگری بود که  دکتر آزموده اردلان در مراسم افتتاحیه  سی و سومین گردهمایی ملی علوم‌زمین در سخنرانی خود بیان داشت.

گفتنى‌ست، سى و سومین گردهمایى ملى علوم زمین   صبح امروز یکشنبه سوم اسفند ماه در محل سازمان زمین‌شناسى و اکتشافات‌معدنى کشور آغاز به کار کرد و تا پنجم اسفند ماه میزبان علاقه‌مندان خود خواهد بود .طبقه بندی: اخبار،
منبع: سازمان نقشه برداری کشور

تاریخ : 1393/12/6 | 07:59 | نویسنده : رضا الیمبدی | نظرات
کسب درآمد