تبلیغات
(ژئوماتیک (مرجع مهندسی عمران و نقشه برداری - انعقاد تفاهم نامه همكاری بین سازمان نقشه برداری كشور و مؤسسه ملی اطلاعات مكانی كره جنوبی سازمان نقشه برداری کشور با مؤسسه ملی اطلاعات مکانی کره جنوبی تفاهم نامه ای امضا کرد.

انعقاد این تفاهم نامه پس از اتمام کارگاه های آموزشی مشترک ایران و کره جنوبی، نهم آبان ماه رخ داد.

گفتنی است قرارداد امروز در راستا و چهارچوب تفاهم نامه ای شکل گرفت، که سال 2011 بین این دو کشور به تصویب رسیده بود. به همین منظور پیش از امضای جدید این تفاهم نامه مقامات نقشه برداری دو کشور، در نشستی به بحث و تبادل نظر پرداختند. که پس از اتفاق نظر جمعی، بندهای جدید تفاهم نامه را تصویب کردند.
شایان ذکر است پیش از این کره جنوبی و جمهوری اسلامی ایران، در خصوص سامانه های اطلاعات جغرافیایی، تهیه نقشه های توپوگرافی و موضوعی، نقشه برداری های زمینی و خدمات مرتبط با یکدیگر همکاری داشتند.که این بار گسترده تر از همکاری های قبلی با هم به تفاهم رسیدند.

لازم به ذکر است تجدید این تفاهم نامه با توجه به تمایل طرفین و برای تقویت و ارتقای همکاری های علمی و فنی در زمینه های اطلاعات مکانی و کارتوگرافی می باشد. در واقع تفاهم نامه امروز به نوعی مکمل نامه و در جهت تکمیل قرارداد قبلی این دو کشور است.

خاطر نشان می شود، تبادل نظرات میان دو طرف شامل همکاری در زمینه های GIS ،SDI ، ژئودزی و ژئودینامیک، کارتوگرافی، فتوگرامتری و سنجش از راه دور می باشد.

تبادل دانش در مورد طراحی و اجرای ژئوپرتال منطقه ای برای مدیریت حوادث طبیعی، ثقل سنجی، تولید اطلاعات مکانی، سیستم ناوبری ماهواره ای جهانی، به روز رسانی نقشه ها، تولید اطلس های منطقه ای، ملی و سایر موضوعات مرتبط از جمله بندهای مصوب این تفاهم نامه بود.

در ادامه گفتنی است همکاری مشترک دو کشور برای ایجاد یک سیستم ارتفاعی برای منطقه آسیا و اقیانوسیه از دیگر موضوعات درج شده در این تفاهم نامه می باشد.

در پایان خاطر نشان می  شود، بنا بر پیشنهاد آقای مهندس محمودایلخان، رئیس سازمان نقشه برداری جمهوری اسلامی ایران، تمام مفاد ذکر شده در این قرارداد در چارچوب تفاهم نامه فی مابین و رعایت حقوق و قوانین دو کشور، قابل اجرا و دارای اعتبار است.
طبقه بندی: اخبار،
منبع: سازمان نقشه برداری کشور

تاریخ : 1392/08/10 | 10:20 | نویسنده : رضا الیمبدی | نظرات
کسب درآمد